Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Водоносні горизонти Києва: Святошинський район

Водоносні горизонти Києва: Святошинський район
Водоносні горизонти Києва: Святошинський район
контент-менеджер
квітня 13.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Підземний водоносний горизонт Києва характеризується глибинними перепадами, що пояснюється нагромадженням шарів, утворених в різні геологічні епохи. Неоднорідність глибин - основна причина відмінності якісних параметрів і призначення підземних вод з пластів епохи Архе і періоду Голоцену.

Менш захищені від забруднень поверхні водоносного горизонту буряться переважно для промислових і господарсько побутових цілей. Чисті води водоносного горизонту, що залягає в глибинних геологічних шарах, застосовуються для пиття і харчової промисловості. Тому перед бурінням свердловин уважно вивчають рельєфні особливості кожного району столиці і проводять перевірку води на вміст токсичних домішок.

Особливості залягання водоносних горизонтів в Святошинському районі

На заході Києва розмістився Святошинський район, який межує з Подільської, Шевченківської, Оболонської та Солом'янської агломераціями. На території Святошинського району, площа якого становить 110 кв. км, розташовуються:

 • п'ять парків з зеленими насадженнями, які займають 65,75 га;
 • водні об'єкти, включаючи однойменні ставки на річці Нивка.
Рис.2 Карта Святошинского района г.Киева

Мал.1 Карта Святошинського району м.Києва

Під впливом тектонічних геологічних процесів район сформувався ,як льодовиково-паводкова тераса з осадовими відкладеннями різного генезису. Піски і суглинки, домінують на території Святошинського району збільшують актуальність захисту підземних вод від забруднень і зникнення.

 

Підсумки багаторазових досліджень доводять, що грунтовий водоносний горизонт і комплекси створюють на території району загальну гідравлічно пов'язану систему водообміну. Експлуатація підземних вод збільшує потребу в низхідній фільтрації. Антропогенна діяльність провокує зростання інтенсивності і глибин водоподачі, що в майбутньому може негативно відбитися на якісних показниках підземних джерел.

    Карта водоносних горизонтів Святошинського району

Для гідрогеології Святошино характерна мала глибина залягання водоносного горизонту. Це робить послуги буріння артезіанських свердловин від компанії «Акваторія» доступними, оперативними і недорогими. Карта залягання водоносних горизонтів візуалізує основні водоносні горизонти району - четвертинний, бучакський, сеноманский і юрський.

Перший водоносний горизонт - четвертинний з глибиною залягання до 30 м. Опускаючись нижче на окремих ділянках, поверхневий шар утворює єдиний комплекс з полтавським горизонтом. Переважно гідрокарбонатно-кальцієвий, рідше гідрокарбонатно кальцієвий або магнієвий хімічний склад четвертинних підземних вод має загальну:

 • мінералізацією до 0,6 г / дм;
 • жорсткістю до 7 мг-екв / дм3
 • рівнем рН до 7,5.

Незахищений від забруднень водоносний горизонт, свердловини якого відрізняються низькими якісними показниками, не придатний для організації питного водопостачання.

Рис.3. Четвертичный водоносный комплекс Святошинского района

Мал.2. Четвертинний водоносний комплекс Святошинського району

Глибина водоносного горизонту, який називається Бучацького, може опускатися до 130 м. Цей шар займає в межах Святошино має великі розміри і містить значні водні запаси. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві за хімічним складом підземні води характеризуються загальною:

 • мінералізацією до 0,9 г / дм3;
 • жорсткістю до 6,1мг-екв / дм3
 • рівнем рН до 7,6.

Незважаючи на захист від забруднення водоносного горизонту у вигляді 20-метрового глинистого шару, Бучацького джерела вимагають додаткового очищення через концентрацію заліза, яка в рази перевищує граничні ліміти для питної води.

Центральний водоносний горизонт - сеноманский залягає на глибині до 150 м. Підземні води сеноман, захищені потужними крейдяними відкладеннями, відрізняються гідрокарбонатно- кальцієвих або магнієвих хімічним складом із загальною:

 • мінералізацією до 0,9 г / дм3
 • жорсткістю до 7,3мг-екв / дм3
 • рівнем рН до 7,5.

Органолептика і якісні параметри сеноманського ярусу відповідають вимогам державних стандартів, що пред'являються до питної води.

Рис.4 Водоносный комплекс Святошинского района
Мал.3 Водоносний комплекс Святошинського району

Напірний водоносний горизонт у відкладеннях юри найглибший. 100-метровий шар щільних глин і пісковиків захищає від забруднень підземні води, які мають гідрокарбонатно-кальцієвих або гідрокарбонатно-натрієво-кальцієві хімічним складом з показниками загальної:

 • мінералізації до 0,9 г / дм3;
 • жорсткості до 7,0мг-екв / дм;
 • рівнем рН до 7,3.

Артезіанська вода юрського пласта відрізняється чистотою, прозорістю і приємним смаком. Відповідність санітарним і державним нормативам дозволяє облаштовувати водозабори для питних і харчових потреб.


Компанія «Акваторія» з 2007 року виконує розвідку, облаштування та обслуговування водних свердловин у всіх районах і передмістях Києва, а також займається бурінням на воду в Галаганів, Новобіличах, Борщагівці та Академмістечку. На нашому сайті можна отримати консультацію, ознайомитися з переліком послуг, подивитися відео і прочитати корисні статті на нашому блозі: Водоносні горизонти Києва: Подільський район, де ми буримо надра в пошуках води. Замовляйте облаштування свердловин у нас. З нами професійно і надійно!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Останні статті
Як вибрати тепловий насос (ТН)?
грудня 7.2022
контент-менеджер
Догляд за свердловиною: рекомендації
листопада 8.2022
контент-менеджер
Про нас
Про нас
Інформация про компанію
Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.