Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Водоносні горизонти Києва: Солом'янський район

Водоносні горизонти Києва: Солом'янський район
Водоносні горизонти Києва: Солом'янський район
Акваторія
квітня 14.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Для гідрогеології Києва характерна неоднорідна глибина залягання водоносного горизонту. Це пояснюється нагромадженням ґрунтових шарів, сформованих в різні геологічні епохи. Якісні параметри води водоносного горизонту Архейської ери відрізняються від пластів епохи Голоцену.

Менш захищені від забруднень поверхні водоносного горизонту застосовуються в основному для задоволення промислових і господарсько-побутових потреб. Заглиблені артезіанські пласти, ізольовані від забруднень многометровой товщею крейдяних відкладень або глиняних утворень, буряться для облаштування водних свердловин питного та харчового призначення.

 Особливості залягання водоносних горизонтів в Солом'янському районі

Рис.2 Карта Соломенский района г.Киева
Мал.2 Карта Солом'янський району м.Києва

На пагорбах Дніпровського правобережжя розмістився Солом'янський район, який межує з Голосіївської, Шевченківської та Святошинської агломераціями Києва. Площа Солом'янки становить 40 км2. Водні об'єкти району постійно відчувають антропогенне навантаження, обумовлену виробничими і поверхневими стоками. Захистити підземні води від бруду і виснаження вдається за рахунок застосування санітарно-технічних засобів і високоефективних методів очищення стічних вод.

 

Особливості умов ландшафтної гідрогеології сформували район як льодяникову-паводкову терасу, в складі якої домінують суглинки і піски. Як і більшість промислово-міських агломерацій, Солом'янка стикається з проблемою виснаження і забруднення водоносного горизонту. На території району сформована гідравлічно пов'язана система водопостачання і домінують процеси низхідної фільтрації. Зростання інтенсивності і глибини водообміну, обумовлений людською діяльністю, може в майбутньому погіршити якість підземних вод.

Карта водоносних горизонтів Солом'янського району

Карта залягання водоносних горизонтів Солом'янського району візуально виділяє найпоширеніші яруси:

 • четвертинний;
 • бучакський;
 • сеноманский;
 • юрський.

Перший водоносний горизонт - четвертинний, який на окремих ділянках досягає глибини більше 20 м, де створює загальний комплекс з полтавським ярусом. Гідрокарбонатно-кальцієвий, рідше гідрокарбонатно кальцієвий або магнієвий хімічний склад води характеризується:

 • мінералізацією 0,4-0,6 г / дм3;
 • жорсткістю 4-7 мг-екв / дм3;
 • рН середовищем 6,8-7,5.

Слабо захищений підземний водоносний горизонт легко забруднюється, тому не придатний для організації питної водоподачи.

Рис.3. Четвертичный водоносный комплекс Соломенского района

Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс Солом'янського району

Глибина водоносного горизонту, який називають Бучацького, опускається нижче 120 м. Ярус, захищений мергельними глинами, займає велику площу і містить значні запаси підземних вод. Гідрокарбонатно- кальцієвий або магнієвий хімічний склад відрізняється:

 • мінералізацією 0,5-0,9 г / дм3;
 • жорсткістю 4,2-6,1мг-екв / дм3;
 • рН середовищем 7,1-7,6.

Якість води погіршує висока концентрація заліза, яка робить обов'язковою додаткове очищення.

Сеноманский грунтовий водоносний горизонт захищений глинистими шарами і крейдяними відкладеннями. Потужність водоносного горизонту досить велика. Залягає сеноманский ярус без помітних стратиграфических порушень. Переважає гідрокарбонатно- кальцієвий і магнієвий хімічний склад води з показниками загальної:

 • мінералізації 0,5-0,9 г / дм3;
 • жорсткості 5,2-7,3мг-екв / дм3;
 • рН середовища 7,0-7,5.

Органолептика, хімічні та бактеріологічні параметри відповідають ГОСТу. Тому буриться сеноманский водоносний горизонт, свердловини якого використовується багатьма компаніями по доставці води, досить часто.

Напірний водоносний горизонт у відкладеннях юри залягає на глибині до 350 м і більше. Гідрокарбонатно- кальцієвий рідше гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвий хімічний склад води характеризується загальною:

 • мінералізацією 0,30-0,9 г / дм3;
 • жорсткістю 4,5-7,0мг-екв / дм3;
 • рН середовищем 7,0-7,3.

Водоносний пласт ізольований від поверхневих забруднень багатометровим шаром водотривких ґрунтів. Вода у відкладеннях юри відноситься до артезіанських горизонтів, відповідає державним і санітарним стандартам, застосовується для питних і харчових потреб.

Рис.4 Водоносный комплекс Соломенского района
Мал.3 Водоносний комплекс Солом'янського району

Інжинірингова компанія «Акваторія» з 2007 року надає послуги розвідки, буріння, будівництва і обслуговування свердловин у всіх агломераціях Києва. На нашому ресурсі можна отримати консультацію, подивитися відео і прочитати інші корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Святошинський район, в якому ми буримо глибинні свердловини. Замовляйте у нас облаштування підземних джерел в таких масивах, як: Караваєві Дачі, Борщагівка, Чоколівка, Совки, Жуляни, Шулявці та насолоджуйтеся смаком чистої питної води!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.