Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Водоносні горизонти Києва: Шевченківський район

Водоносні горизонти Києва: Шевченківський район
Водоносні горизонти Києва: Шевченківський район
Акваторія
квітня 15.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Підземний водоносний горизонт Києва відрізняється нагромадженням порід, сформованих в різні геологічні епохи. Грунтовий шар різняться за якісними параметрами, які визначають призначення підземних вод.

Поверхневий грунтовий водоносний горизонт менш захищений від забруднень, що пояснює доцільність використання підземного джерела для промислових і господарських потреб. Вода питної якості міститься в породах, що залягають в глибинних геологічних пластах, що збільшує попит на буріння артезіанських свердловин.

Особливості залягання водоносних горизонтів в Шевченківському районі

Компанія «Акваторія» з 2007 року має досвід розвідки, буріння, облаштування та обслуговування свердловин. Парк прогресивної спецтехніки, накопичені фахівцями навички і досвід відображаються в бездоганній якості виконання послуг. Унікальна карта залягання водоносних горизонтів - результат докладних знань, набутих під час вивчення рельєфних особливостей районів і передмість Києва.

Рис.2 Карта Шевченковского района г.Киева
Рис.2 Карта Шевченківського району м.Києва

На правому березі Дніпра розташувався Шевченківський район, який межує з Печерської, Голосіївської, Солом'янської, Святошинської і Подільської агломераціями столиці. Водні об'єкти Шевченківського району, що займає площу в 27 км2, відчувають безперервну антропогенне навантаження.

Ландшафтно-геологічні умови сформували район як льодовиковикову-паводкову терасу, в осадових утвореннях якій домінують піски і суглинки. Незахищеність поверхні водоносного горизонту підвищує для району актуальність питань, пов'язаних із запобіганням забрудненню і виснаження підземних джерел.

Вивчення геологічного профілю і результати, отримані шляхом проведення випробувань різними методами, підтверджують наявність в районі єдиної, гідравлічно пов'язаної системи водоносних горизонтів і комплексів. Використання води водоносного горизонту, стимулює виникнення процесів низхідної фільтрації. Зростання інтенсивності і глибини водообміну, викликаний господарською діяльністю може негативно відбитися в майбутньому на питних якостях води.

 Карта водоносних горизонтів Шевченківського району

Глибина залягання водоносного горизонту - фактор, від якого залежить якість підземних вод. На території Шевченківського району столиці розташовується чотири ключових водоноса:

 • четвертинний;
 • бучакський;
 • сеноманский;
 • юрський.

Четвертинний - перший водоносний горизонт, який на окремих ділянках може заглиблюватися нижче 20 м і створювати єдиний комплекс з полтавським шаром. Домінують гідрокарбонатно-кальцієві, рідше гідрокарбонатно магнієві води з показниками загальної:

 • мінералізації до 0,6 г / дм;
 • жорсткості до 7 мг-екв / дм;
 • рівня рН з коливаннями від 6,8 до 7,5.

Відсутність захисту поверхні водоносного горизонту від забруднень і не відповідають нормам величини основних параметрів роблять четвертинні підземні води непридатними для питної подачі.

Рис.3. Четвертичный водоносный комплекс Шевченковский район
Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс Шевченківський район

Глибина водоносного горизонту, який називають Бучацький, варіюється від 30 м до 95 м. Гідрокарбонатно- кальцієвий або магнієвий хімічний склад підземних вод відрізняється загальної:

 • мінералізацією до 0,9 г / дм3:
 • жорсткістю до 6,1мг-екв / дм3;
 • рівнем рН,  вагається від 7,1 до 7,6.

Підвищений вміст заліза, що досягає 3 мг / дм3, знижує питні якості і вимагає додаткової фільтрації води.

Насичений підземними водами сеноманский ярус складається з кварц-глауконітових зеленувато-сірих пісковиків. Потужність водоносного горизонту варіюється в межах 1-12 м. Домінують стабільні гідрокарбонатно- кальцієві і магнієві складові із загальною:

 • мінералізацією до 0,9 г / дм3;
 • жорсткістю до 7,3мг-екв / дм3;
 • рівнем рН в межах 7,0-7,5.

Хімічні, мікробіологічні та органолептичні показники збігаються з державними нормативами, що дозволяє використовувати підземні джерела в організації водопостачання для пиття.

Юрський напірний водоносний горизонт захищений від забруднень шаром щільних глин, крейдових відкладень і пісковиків, товщина яких перевищує 100 м. Гідрокарбонатно-кальцієвий, рідше гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвий хімічний водний склад відрізняється:

 • мінералізацією до 0,9 г / дм3;
 • жорсткістю 7,0мг-екв / дм;
 • рівнем рН з коливаннями 7,0-7,3.
Рис.4 Водоносный комплекс Шевченковского района

Мал.4 Водоносний комплекс Шевченківського району

Якісні та хімічні показники відповідають державним стандартам, що дозволяє використовувати юрські підземні джерела для розливу в якості мінеральної води і в харчовій промисловості.

Заходьте на наш ресурс, щоб подивитися відео, отримати консультацію і прочитати інші корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Солом'янський район, а також мікрорайонах Шевченківського району: Сирець, Лук'янівська, Дорогожичі, Золоті Ворота, Берестейська - де ми буримо артезіанські свердловини. Створюйте комфортні умови разом з компанією «Акваторія»!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.