Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Водоносні горизонти Києва: Оболонський район

Водоносні горизонти Києва: Оболонський район
Водоносні горизонти Києва: Оболонський район
контент-менеджер
квітня 6.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
Водоносные горизонты Киева: Оболонский район

Мал.1. Гідроморфологічні особливості м.Києва

Геологічним профілем Києва наочно підтверджується неоднорідна глибина залягання водоносного горизонту. Неоднаковість глибин пояснюється нашаруванням разногенезісних рівнів, сформованих в геологічний період від епохи Архею до ери Голоцену. Тому води з різних геологічних ярусів відрізняються один від одного за якісними параметрами, що впливає на призначення.

Грунтовий водоносний горизонт найменш захищений, а значить, більш вразливий для забруднень і негативних впливів. Грунтові води верхніх ярусів, чиї показники не відповідають чинним нормативам, використовуються для промислово-господарських потреб. Питну воду містять породи глибинних геологічних пластів. Ізольований і недоступний для забруднень артезіанський підземний водоносний горизонт використовується для буріння в межах районів і передмість Києва.

           Особливості залягання водоносних горизонтів в Оболонському районі

Замовити розвідку, буріння, будівництво та обслуговування водних свердловин можна в компанії «Акваторія». Ми більше 15 років надаємо даний спектр послуг частково і «під ключ» в Оболонському і будь-якому іншому районі або передмісті столиці. Накопичений досвід і досконале знання гідрогеології відображає карта залягання водоносних горизонтів, створена фахівцями компанії.

Мал.2 Карта Оболонського району м.Києва

Оболонський район Києва займає на правому березі Дніпра площа в 110 кв. км. Територія агломерації межує з Подільським, Святошинським, Дніпровським і Деснянським районами столиці. В межах Оболоні знаходиться 21 водний об'єкт і численні паркові зони.

Район сформувався з точки зору умов гідрогеології як льодовиково-паводкова тераса. Різногенезистні піщані відкладення, що становлять основу тераси, збільшують для району актуальність проблеми захищеності, виснаження і забруднення водоносного горизонту.

Підсумки багаторазових досліджень в межах Оболоні підтверджують світу водоносними пластами і комплексами загальною, гідравлічно пов'язаної системи. У використанні підземних джерел домінують принципи низхідної фільтрації. Зростання інтенсивності і глибини водоподачі, що провокується активною господарською діяльністю, може стати причиною погіршення питних якостей води водоносного горизонту.


                         Карта водоносних горизонтів Оболонського району

Карта водоносных горизонтов Оболонского района

Рис.3. Четвертинний водоносний комплекс Оболонського району

Щоб забезпечити житлові комплекси, індустріальні парки і підприємства водою, проводять свердловинне буріння в одному з чотирьох основних посудин району:

 • четвертинному;
 • бучакського;
 • сеноманського;
 • юрському.

Перший водоносний горизонт - четвертинний, представлений пластами з різним рівнем водопронцаемості. Залягає на глибині 10-20 м, він створює на окремих ділянках загальні комплекси з полтавським ярусом. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві грунтові води характеризуються параметрами загальної:

 • жорсткості 4-7 мг-екв / дм 3;
 • мінералізації 0,4-0,6 г / дм 3;
 • рН рівня 6,8-7,5.

Слабозахищені поверхні водоносного горизонту містять непридатну для пиття воду.

Глибина водоносного горизонту, який називають Бучацького, коливається в межах 30-90 метрів. Пласт займає велику площу і відрізняється нерівномірним кількістю води. Хімічний склад повторює четвертинний відніс з показниками загальної:

 • жорсткості 4,2-6,1мг-екв / дм 3;
 • мінералізації 0,5-0,9 г / дм 3;
 • рН рівня 7,1-7,6.

Бучакський водоносний горизонт, свердловини якого потребують ускладнених конструкціях, привертає власників землі на Оболоні неглибоким заляганням і якісними показниками, придатними для організації систем водопостачання. Але високий вміст заліза вимагає додаткового очищення підземних вод.

Центральний водоносний горизонт - сеноман залягає на глибині 60-170 метрів. Товсті шари глиняних відкладень забезпечують високу потужність водоносного горизонту, стабільність хімічних складових і питне якість. Для артезіанських вод сеноман характерна загальна:


 • жорсткість 5,2-7,3мг-екв / дм 3;
 • мінералізація 0,30-0,9 г / дм 3;
 • рН рівень 7,0-7,3.

Органолептика, хімічні та бактеріологічні параметри відповідають чинним питним стандартам.

Рис.4 Водоносний комплекс Оболонського району

Юрський напірний водоносний горизонт - самий ізольований і глибокий на Оболоні. Потужний шар кварцових пісків і пестроцветних глин захищають від забруднень підземні води, що відрізняються загальною:

 • жорсткістю 4,5-7,0мг-екв / дм 3;
 • мінералізацією 0,30-0,9 г / дм 3;
 • рН рівнем 7,0-7,3.

Артезіанські води юрського ярусу відповідають санітарним і державним питним стандартам, використовуються в організації водопостачання житлових і промислових об'єктів.

Замовити роботи з буріння і монтажу артезіанських свердловин можна також в наступних масивах і мікрорайонах: Оболонь, Пріорка, Пуща-Водиця, Мінський масив і Водогін. Дивіться на наших ресурсах відео, читайте корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Дарницький район, де ми буримо глибинні свердловини на воду. Компанія «Акваторія» створює умови для комфортного життя!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.