Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Водоносні горизонти Києва: Дніпровський район

Водоносні горизонти Києва: Дніпровський район
Водоносні горизонти Києва: Дніпровський район
Акваторія
квітня 7.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Неоднорідність глибин підземних вод підтверджує геологічний профіль Києва. Різна глибина залягання водоносного горизонту пов'язана з нагромадженням шарів, утворення яких відбувалося в різні геологічні періоди від ери Архею до епохи Голоцену. Тому підземні води з різних ярусів відрізняються якісними параметрами, які впливають на цільове використання.

Слабо захищений грунтовий водоносний горизонт більше за інших схильний до забруднень і негативним антропогенним впливам. Непридатні для пиття води грунтового ярусу обмежені промислово-побутовим застосуванням. Води питної якості містяться в артезіанських геологічних ярусах, що залягають на максимальних глибинах. Ізольовані від забруднень води водоносного горизонту застосовуються для пиття в межах районів і передмість Києва.

           Особливості залягання водоносних горизонтів в Дніпровському районі

Гідрогеологічні особливості Дніпровського і інших районів столиці досконально вивчені фахівцями компанії «Акваторія». Ми 15 років виконуємо геологорозвідувальні та бурильні роботи, облаштовуємо і обслуговуємо свердловини на воду, враховуючи побажання замовників. Карта залягання водоносних горизонтів Києва та області - здійснення практичних знань і досвіду, накопичених геологами, геодезисти, інженерами і буровиками компанії.
Мал.2 Карта Дніпровського району м.Києва

Дніпровський район столиці займає на лівому березі Дніпра площа в 66 кв. км. Територія району обмежена на заході правобережжям Дніпра, на півночі проспектом Романа Шухевича, на півдні залізничним полотном ніжинського напрямку, а на сході - вулицею Братиславська. Дніпровський район відрізняється:

 • зеленими зонами, які займають 20% від загальної площі;
 • 53 водними об'єктами, включаючи популярний Труханів острів.

З точки зору умов ландшафтної гідрогеології район сформований як льодовиково-паводкова тераса з домінуючими разногенезіснимі відкладеннями у вигляді пісків. Тому для Дніпровського району актуальна проблема захищеності і забруднення водоносного горизонту.

 

За даними численних досліджень, підземний водоносний горизонт і комплекси на території району об'єднані в гідравлічно пов'язану систему водообміну. В експлуатації підземних джерел домінують принципи низхідної фільтрації. Господарська діяльність стимулює зростання глибини і інтенсивності водоподачі, що може погіршити якість і скоротити запаси підземних вод.

    Карта водоносних горизонтів Дніпровського району

В районі багатому на водні об'єкти виділяють чотири водонасичених пласта: четвертинний, бучакский, сеноманский і юрський. Захищеність поверхні водоносного горизонту в чому залежить від глибини залягання геологічного ярусу.

Четвертинний - перший водоносний горизонт, глибина якого коливається до 10 м і до 20 м на окремих ділянках, де він утворює єдиний комплекс з полтавським ярусом. Хімічний склад переважно гідрокарбонатно-кальцієвий або магнієвий з параметрами загальної:

 • мінералізації 0,4-0,6 г / дм 3;
 • жорсткості 4-7 мг-екв / дм 3;
 • рН середовища 6,8-7,5.

Індекс водоносного горизонту відображає малу потужність четвертинного ярусу, що підтверджує ймовірність забруднень і непридатність для пиття підземних вод, обмежених промислово-побутовим використанням.

Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс

 1. Бучакський ярус, що залягає на глибині до 120 м, займає велику площу в межах району і відрізняється рясними водними запасами. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві підземні води характеризуються загальною:

  • мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
  • жорсткістю 4,2-6,1мг-екв / дм 3;
  • рН середовищем 7,1-7,6.

  Питне якість води знижують високі концентрації заліза, що вимагають доочистки. Бучакський водоносний горизонт, свердловини якого вимагають ускладнених конструкцій і встановлення додаткового обладнання, використовуються для обслуговування невеликих житлових комплексів та підприємств.

 1. 3.Сеноманський - центральний водоносний горизонт з потужністю відкладень 2-12 метрів. Кварц-глауконітові зеленувато-сірі пісковики і піски сеноманського ярусу залягають без помітних стратиграфических порушень. Хімічні складові повторюють підземні води верхніх ярусів і відрізняються загальною:

  • мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
  • жорсткістю 5,2-7,3мг-екв / дм 3;
  • рН середовищем 7,0-7,5.

  Органолептика забезпечує прозорість і приємний смак артезіанських вод сеноман, хімічні та бактеріологічні параметри яких відповідають державним стандартам.

 1. 4.Юрський напірний водоносний горизонт - найглибший і захищений. Глибина водоносного горизонту в межах району варіюється від 160 до 350 метрів. Хімічним складом гідрокарбонатно-кальцієвих, гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвих підземних вод властиві показники загальної:

  • мінералізації 0,30-0,9 г / дм 3;
  • жорсткості 4,5-7,0мг-екв / дм 3;
  • рН середовища 7,0-7,3.

  Потужність водоносного горизонту забезпечена пластами крейдяних і глинистих відкладень. Артезіанська вода юрського ярусу відповідає жорстким санітарним вимогам і застосовується для пиття і потреб харчової промисловості.

Водоносный комплекс Днепровского района

Мал.4 Водоносний комплекс Дніпровського району

Буріння на воду, ціна за метр яка вас порадує можна замовити в масивах: Воскресенка, Березняки, Дарниця, Гідропарк, Русанівські Сади і Лівобережна, звертайтеся! Дивіться відео, читайте корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Оболонський район і замовляйте послуги в компанії «Акваторія», фахівці якої бурят і облаштовують артезіанські свердловини з урахуванням побажань замовника!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.