Бородянський район розташований на заході Київської області, адміністративний центр Бородянка. Територією течуть невеликі річки: Едвіж, Таль, Мірча та ін .. Основні населені пункти: Бабинці, Пісківка, Великий Ліс, Озера. Це частина Київського Полісся з палеоген-неогеновими дочетвертинних порід. Зокрема – ніжне тетерівська акумулятивна низовина. Найбільш високі позначки поверхні в Бородянці (148м) і на півдні – 175м. У східній частині – близько 114м, західної – близько 136м і на півночі – 137м над рівнем моря.
Розташування району на фізико-географічній карті.
На геоморфологичній схемі в районі досить широко поширені торфовища, заболочені ділянки. Тут знаходяться неоформлені долини малих річок пізньо-плейстоценових, голоценового віку, лесові слабо хвилясті рівнини пізньо плейстоценового віку. Буріння свердловин в Бородянці та Бородянському район проводиться спочатку в відкладах перерахованих комплексів, утворених древніми льодовиками, долинами річок.
Відео огляд Бородянского району(посилання)
У західній частині району під четвертинними опадами залягає товща строкатих глин ніжньо неогенового віку (пліоцен) потужністю до 28м. У центральній частині і на схід розвинені породи київської світи (еоцен) – глини мергелі, піски загальною потужністю до 31м. У південних частинах широко поширені породи Обухівській свити харківської серії – алеврити, глини, піски загальною потужністю до 15м. Буріння свердловин на воду в Бородянці та Бородянському районі в самий перших напірних горизонтах пов’язано з породами палеогену і неогену.
Викопіювання з карти до четвертинних відкладень
Свердловина для води в районі не буриться в четвертинних відкладеннях, тому що практично повсюдно це болотна вода. Вода полтавського горизонтусередньої якості і знаходиться на глибині 30-40м. Відсутні водоноси в харківському горизонті. Бучацький горизонт знаходиться на глибині 70-80м, вода з великою кількістю заліза . Сеноманский горизонт знаходиться на глибині 100-120м, якість води доброї якості. Немає водоноса в юрському горизонті.
Облаштування свердловини на воду
Після буріння свердловини її облаштовують .Облаштування свердловини в Бородянці та Бородянському районі включає в себе ряд робіт по безперервної подачі води зі свердловини, забезпечення захисту води від замерзання взимку і забруднення.
Для цього риють котлован для установки кесона – водонепроникною металевої бочки. Ширина котловану перевищує ширину кессона на 20-30 см, висота розраховується з факту, що висота горловини кесона буде підніматися над поверхнею землі на 15-20 см. Облаштування свердловини на воду включає в себе також установку насоса, гідроакумулятора, труб, троса, муфти.
Скільки коштує пробурити свердловину?
Ціна свердловини на воду залежить від геологічних умов, твердості гірських порід, обводнення порід. У геоструктурному відношенні район розташований на північно-східному схилі Українського щита.
Три чверті території характеризується неглибоким заляганням порід кристалічного фундаменту (від 0 до 120м). На південному заході кристалічний фундамент опускається на глибину до 200 м. Перед тим як пробурити свердловину- необхідно з’ясувати глибину залягання різновікових комплексів, до яких приурочені різні горизонти води. З урахуванням цього підбирають глибину, діаметр і спосіб буріння.
На першій частині території водоносні горизонти пов’язані з алювіальними, флювіоглаціальними, озерними відкладами. Ціна свердловини на воду в таких опадів не буде висока, але ця в основному вода придатна для технічних потреб.
На іншій частині території підземні води приурочені до юрським, крейдяним, палеогеновим і неогенових відкладень. Вартість свердловини в районі тут збільшиться.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Буріння свердловин під воду Київська область
- Баришівський
- Білоцерківський
- Богуславський
- Бориспільський
- Бородянський
- Броварський
- Васильківський
- Вишгородський
- Володарський
- Згуровський
- Іванківський
- Кагарлицький
- Києво-Святошинський
- Макарівський
- Миронівський
- Обухівський
- Переяслав-Хмельницький
- Поліський
- Рокитнянський
- Сквирський
- Ставищенський
- Таращанський
- Тетіївський
- Фастівський
- Яготинський
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.