Яготинський район
Район межує на півночі із Згурівським районом Київської області, на півдні – з Драбівським районом Черкаської області, на заході – з Баришівським та Переяслав-Хмельницьким районами Київської області, на сході – з Пирятинським районом Полтавської області. Географічне розташування регіону дозволяє буріння свердловин на воду в будь-якій точці регіону. Важливо, що буріння свердловин ціни та тривалість роботи на конкретному об’єкті залежить від індивідуальних особливостей замовлення.
Площа – 793 км2 . Основні річки – Супой. Тут можна ефективно здійснювати буріння свердловин для води.
Відповідно до геологічних та геоморфологічних особливостей на території Яготинського району виділено такі основні водоносні комплекси:
– горизонт у болотних, алювіально-болотних, озерно-болотних відкладах голоцену та субаеральних заболочених відкладеннях терас Дніпра ( b, аb, 1bН );
– водоносний горизонт в алювіальних відкладах заплав річок і днищ балок ( аН );
– водоносний комплекс в алювіальних відкладах 4-5 надзаплавних терас і воднольодовикових, озерно-льодовикових, льодовикових відкладах нижнього – середнього неоплейстоцену та елювіальних, еолово-делювіальних відкладах середнього – верхнього неоплейстоцену ( a 4-5 , +e,vdP II-III ) ;
– Водоносний горизонт в алювіальних відкладеннях першої-четвертої надзаплавної тераси середнього та верхнього неоплейстоцену (а 3-1 Р III ) .
– водоносний горизонт у відкладеннях канівської та бучацької серій еоцену ( P 2 kn-bc );
водоносний комплекс у відкладах загорівський, журавінський, кегичівський світ нижньої крейди та буромської почти нижньої та верхньої крейди ( K 1 2g-kg+K 1-2 br ).
– водоносний горизонт у відкладеннях орільської почту середньої юри ( J 2 or );
Горизонт у болотних, алювіально-болотних, озерно-болотних відкладах голоцену та субаеральних заболочених відкладеннях терас Дніпра ( b, аb, 1bН ) . приурочений переважно до болотяних масивів, розвинених на заплавах річок, а також у субаеральних заболочених западинах на безморених терасах Дніпра. Водовмісні породи представлені торфом, мулистими суглинками, супесями та пісками, рідше мулом, болотним мергелем. Глибина залягання горизонту змінюється від 0 до 4,0 м. Потужність порід, що вміщують води, змінюється від 0,5 до 10 м.
Рівні води болотних вод зазнають різких сезонних коливань. На деяких ділянках води цього горизонту мають відрив від основного дзеркала ґрунтових вод. Якщо вас цікавить буріння свердловин на воду, ціна даної послуги формується індивідуально для кожного окремого замовлення. За фізичними властивостями води болотних утворень переважно жовтувато-бурі, з неприємним смаком та болотним запахом.
За хімічним складом води хлоридно-гідрокарбонатні кальцієві, хлоридно-гідрокарбонатні натрієво-магнієві, на окремих ділянках з підвищеним вмістом азотних сполук. Мінералізація досягає 2,4 г/дм 3 . Інженерно-геологічна компанія “Акваторія” здійснює буріння свердловин на воду під ключ, формуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта.
Внаслідок невитриманого поширення за площею, непостійних фільтраційних властивостей та незадовільної якості води водоносний горизонт практичного значення не має.
Водоносний горизонт в алювіальних відкладах заплав річок і днищ балок голоцену ( аН ) .Води сучасних алювіальних відкладень часто мають слабкий болотяний запах. Мінералізація непостійна та коливається від 0,8 до 2,6 г/дм 3 . Найбільші значення мінералізації пов’язані із техногенним забрудненням вод горизонту.
Рис.1. Гідрогеологічний розріз Яготинського району
– середнього неоплейстоцену та елювіальних, еолово- делювіальних відкладах середнього – верхнього неоплейстоцену ( a 4-5 , e,vdP II-III ) широко поширений. Приурочений до флювіогляціальних та алювіальних відкладень нижнього – середнього неоплейстоцену, представленими підмореними льодовиковими та надмореними різнозернистими пісками та суглинками з прошарками дрібнозернистих пісків. У покрівлі надморених відкладень залягають лісоподібні суглинки та ліси, які нерідко в нижній частині також обводнені. Водоносний комплекс залягає на піщано-алевритових та глинистих відкладах обухівської почту еоцену, а в місцях їхнього розмиву – на мергелях та глинах київської почту еоцену. Загальна потужність порід води – 30-50 м. Ми здійснюємо буріння свердловин під ключ за найбільш вигідною вартістю і в найкоротші терміни. Наші клієнти можуть замовити буріння свердловин на воду у київській області, а також у столиці.
Продуктивність верхньої частини комплексу, складеної переважно суглинками та лісами, вкрай низька. Більше водозбагаченою є нижня частина комплексу, складена різнозернистими пісками. Дебіт свердловин, обладнаних на цю частину товщі, що водовміщають, змінюється від 216 до 1296 м 3 /с при зниженні рівня від 2 до 17 м. Коефіцієнт фільтрації змінюється від 0,5 до 5 м/добу. Значення водопровідності досягають 280 м2 / добу .
Статичні рівні вод як ґрунтових, так і слабонапірних на більшій частині площі розповсюдження комплексу встановлюються на глибині від 1,5 до 15 м, переважно – 5-10 м, і тільки в південній частині території, на ділянках, що прилягають до дол. Супой, де верхня частина водоносного комплексу дренується, глибина залягання рівнів води збільшується до 25 м і більше. Напрямок потоку підземних вод – у бік нар. Дніпро. Якщо ви хочете замовити буріння свердловин, київська область ціна буде озвучена нами тільки після повного прорахунку всіх етапів роботи.
За хімічним складом води даного комплексу гідрокарбонатні магнієво-кальцієві, натрієві, переважно прісні. Мінералізація вод нижньої, найбільш промитої частини комплексу, представленої пісками, не перевищує 0,7 г/дм 3 складаючи в середньому 0,4-0,6 г/дм 3 . Найбільшою мінералізацією (0,7-0,9 г/дм 3 ) характеризуються води, що містяться в суглинках, глинистих пісках та лісах. Подекуди спостерігається зміна гідрокарбонатного складу води на гідрокарбонатно-сульфатний, гідрокарбонатно-хлоридний, хлоридно-нітратний та збільшення мінералізації від 0,9 до 4,3 г/дм 3 . Реакція води переважно нейтральна (рН змінюється від 72 до 82). Важливо відзначити, що буріння свердловин у київській області ми здійснюємо швидко, якісно та відповідально.
Водоносний комплекс має велике практичне значення і є одним із основних джерел водопостачання на всій площі свого розповсюдження. За рахунок вод нижньої частини комплексу здійснюється водопостачання великих населених пунктів, заводів, залізниць та ін. Води верхньої частини комплексу широко використовуються місцевим населенням для господарсько-побутових потреб. У цьому регіоні природні умови дозволяють здійснювати буріння свердловин. Ціна робіт безпосередньо залежить від глибини буріння.
Водоносний горизонт в алювіальних відкладах першої-четвертої надзаплавної тераси середнього та верхнього неоплейстоцену ( а 3-1 Р III ) . поширений у межах I, II, III надзаплавних терас Дніпра. На більшій частині площі поширення він залягає на водотривких відкладеннях еоцену, а місцях їх відсутності – безпосередньо на обводнених породах палеогену, утворюючи з ними єдиний водоносний комплекс. Водовмісними є алювіальні піски та лісоподібні суглинки та ліси, що залягають у їхній покрівлі. Потужність водоносного горизонту змінюється від 7 до 35 м, становлячи в середньому 25-30 м. Кращими водозбагаченістю характеризується нижня частина водоносного горизонту, представлена пісками. Води прісні, за хімічним складом гідрокарбонатні магнієво-кальцієві, досить часто забруднені нітратами, амонієм та нафтопродуктами. Завдяки неглибокому заляганню, високій водозбагаченості (попри проблеми з якістю води) цей водоносний горизонт є одним із основних джерел водопостачання окремих господарств по всій площі розповсюдження. Ми пропонуємо своїм клієнтам буріння свердловини в київській області, а також будь-якому регіоні міста Київ.
Водоносний горизонт канівської та бучацької почти еоцену ( P 2 kn-kv ) широко поширений у північно-східній частині, де він залягає на глибинах від 6 до 70,0 м. Середня потужність горизонту становить 5-15 м, глибина до п’єзометричного рівня – від +0,5-25 м у долинах річок до 50-60 м на вододілах. У покрівлі горизонту залягають водотривкі відкладення неогену, у підошві – кора вивітрювання кристалічних порід та відкладення крейдяної та юрської систем. Середня величина напору становить 10-20 м, досягаючи 30 м-коду.
Відкладення представлені товщею мілководних морських зеленувато-сірих глаукон іт-кварцових пісків київського та бучацького горизонту, які залягають на підстилаючих канівських відкладах. Води комплексу гідрокарбонатні кальцієві, рідше кальцієво-магнієві та гідрокарбонатно-натрієві, нейтральні (рН – 6,8-7,2), рідше слаболужні (рН -7,3-7,9) з жорсткістю від 2 до 13 мг-екв/ дм 3 та сухим залишком до 0,8 г/дм 3 . Води прісні гідрокарбонатні кальцієво-магнієві, іноді зустрічаються сполуки заліза (до 1,2 мг/дм 3 ). У водах встановлено наявність мг/дм 3 йоду – 0,03-0,4, брому – 0,1-0,43, бору як НВ0 2 – від 1 до 10 і кремнієвої кислоти – від 8 до 12.
Водоносний комплекс у відкладах загорівської, журавінської, кегичівської свит нижньої крейди та буромської свитки нижньої та верхньої крейди ( K 1 2g-kg+K 1-2 br ) поширений досить широко.
Глибина залягання і потужність водоносного комплексу дуже різняться різних частин району. В основному глибина залягання у межах району від 130 до 200 м, потужність у середньому близько 75 м.
Коефіцієнт фільтрації пісків змінюється не більше 1-6 м/сутки. Дебіти свердловин, залежно від гранулометричного складу, фільтраційних властивостей водовмісних порід та від конструкції свердловини, змінюється від 40 до 860 м 3 /добу при зниженні рівнів від 4 до 36 м.
Води крейдових відкладень прісні, мінералізації змінюється від 0,33 до 0,72 г/дм 3 збільшуючись у міру занурення водоносного комплексу. За хімічним складом вони представлені різними типами. Змінюються від гідрокарбонатно-кальцієвих до хлоридно-гідрокарбонатних натрієвих. Реакція гідрокарбонатно-кальцієвих вод нейтральна (рН – 7,5), для вод інших гідрохімічних типів – слаболужна (рН – 8,1). Загальна жорсткість гідрокарбонатних магнієво-кальцієвих вод становить 6,4-7 мг-екв/дм 3 гідрокарбонатно кальцієво-натрієвих і хлоридно-гідрокарбонатно натрієвих – не перевищує 5 мг-екв/дм 3 . Якщо вам необхідно буріння свердловин, київська область пропонує вам послуги нашої компанії. Ми працюємо для вас!
Водоносний горизонт у відкладеннях орільської почту середньої юри ( J 2 or ). Горизонт залягає на глинах срібної свити середнього тріасу. У верхній та нижній частинах переважають різнозернисті (переважно середньо-і дрібнозернисті) кварцові піски, що майже не містять глинистих частинок. Середня частина товщі, як правило, представлена сильно глинистими, кутастими, дрібнозернистими пісками і пластами глин, рідше алевритів, невитриманими по простяганню. Води горизонту за ступенем мінералізації та хімічним складом різні. Встановлено, що у крайній західній частині району вони прісні, хлоридно-гідрокарбонатні натрієві. У південно-східній частині, у міру поглиблення водоносного горизонту у бік осьової частини Дніпровсько-Донецької западини, прісні води змінюють солоні натрієві хлоридні, з мінералізацією до 4,9 г/дм 3 . Реакція прісних та солоних вод у більшості випадків слаболужна, рН коливається від 7,9 до 8,5. За величиною жорсткості води м’які, загальна жорсткість становить 0,6-2,1 мг-экв/дм 3 .
Буріння свердловин під воду Київська область
- Баришівський
- Білоцерківський
- Богуславський
- Бориспільський
- Бородянський
- Броварський
- Васильківський
- Вишгородський
- Володарський
- Згуровський
- Іванківський
- Кагарлицький
- Києво-Святошинський
- Макарівський
- Миронівський
- Обухівський
- Переяслав-Хмельницький
- Поліський
- Рокитнянський
- Сквирський
- Ставищенський
- Таращанський
- Тетіївський
- Фастівський
- Яготинський
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.