Рокитнянський район
Облаштування та буріння свердловин – складний процес, який потребує високої кваліфікації та досвіду фахівців. Для того, щоб буріння свердловин у Київській області було ефективним, слід враховувати гідрогеологічні особливості району . «Акваторія» пропонує буріння свердловин під ключ , що дозволяє в короткий термін облаштувати свердловину води відмінної якості. Рокитнянський район, площею 661,5 кв.км. розташований на півдні Київської області у смт Рокитне
Район характеризується пологоволнистою і платоподібною поверхнею, розчленованістю річковими долинами, мережею балок та ярів. Найбільш великими річками виступають Рокита (басейн Дніпра), Гороховатка, Рось та її притоки . ¾ площі займають малогумусні чорноземи та опідзолені чорноземи, а також опідзолені ґрунти темно-сірого кольору.
Гідрогеологічні умови району є складними, що обумовлено низкою природних факторів . Тому буріння свердловин на воду на Київщині проводиться виключно після оцінки та аналізу території. Такими факторами виступають:
- Приуроченість до центральної частини Українського щита та його схил.
- Особливості геологічної будови, тектоніки, геоморфології, клімату.
Через те, що породи кристалічного фундаменту тектонічно порушені, ускладнюється циркуляція тріщинних вод у наявності зони зі своєрідними умовами.
Водоносні горизонти, пов’язані з осадовою товщею, поширені дискретно. Річкова та ярово-балкова мережа сприяють інтенсивному водообміну підземних вод та прямому гідравлічному зв’язку водоносних горизонтів. Водостійкі товщі поширені локально та представлені важкими суглинками нижньочетвертого віку, червоно-бурими та строкатими глинами пліоцену та міоцену, мергелями та глинами київської почти еоцену. Північно-східна частина території включає глини середньої юри.
У регіоні є такі водоносні горизонти:
- Водоносний горизонт в алювіальних відкладах заплав річок і днищ балок голоцену ( аН ).
- Водоносний горизонт у болотних та озерно-болотних відкладах голоцену ( b,lb H).
- Водоносний комплекс у різних генетичних відкладах пліоцену- еоплейстоцену та неоплейстоцену (aN1-2, EII, a vdPI , a,f,lg,gPII , e,vdPII -III).
- Водоносний обрій в алювіальних відкладах першої-четвертої надзаплавної тераси середнього та верхнього неоплейстоцену (а1-4РII-III).
- Водоносний нижньої-верхньої крейди (K1sm-K1-2br).
- Водоносний горизонт канівської та бучацької почти еоцену (P2kn-kv).
- Водоносний горизонт, присвячений тріщинуватій зоні в кристалічних породах докембрія (AR-PR).
- Водонасичені обрії юрського періоду.
Цю специфіку особливо важливо враховувати під час буріння свердловини у Київській області . Компанія Акваторія здійснює буріння свердловин Київська область. Ціна на проведення робіт повністю відповідає якості наданих послуг. Щоб дізнатися про буріння свердловин ціну , ви можете зв’язатися зі спеціалістами нашої компанії. Ми проконсультуємо вас щодо обладнання свердловини на вашій ділянці та розрахуємо буріння свердловин ціни .
Рис.1. Ландшафтно-гідрогеологічні комплекси Рокитнянського району *
Примітка: * (Текстові позначення на рис.1); в межах Рокитнянського району проводилися експериментальні випробування а) свердловин: зверху – номер на карті та геологічний індекс водоносного горизонту, знизу абсолютна відмітка свердловини, м, ліворуч у чисельнику – дебіт, м 3 /добу, у знаменнику – зниження рівня води, м, справа у чисельнику – глибина до води, м, у знаменнику – мінералізація води, г/дм3; б) водопунктів – зверху – номер і геологічний індекс водоносного горизонту, ліворуч у чисельнику – сумарний дебіт, тис м 3 /добу, у знаменнику – мінералізація г/дм 3
- Перший горизонт ( аН ) поширений у межах заплав річок і днищ балок у вигляді смуг шириною 0,2-0,7 км (рис.1). Алювіальні відкладення потужністю від 0,5 до 11,0 м представлені мулистими суглинками та пісками . водоупор на більшій частині території відсутня. Обрій безнапірний. Глибина залягання рівня ґрунтових вод – 0-3 м і залежить від морфології балок та заплав річок. Мінералізація води варіюється в межах від 0,4 до 1 г/дм3 рідко до 1,24 г/ дм3 .
- Другий обрій ( b, lb H) ( рис.1 ) поширений на окремих ділянках заплав річок. Водовмісні породи представлені темно сірими мулистими суглинками та торфом потужністю від 0,1 до 4,8 м. Торф підстилається всюди алювіальними суглинками та пісками. Горизонт має вільне дзеркало ґрунтових вод, коливання рівня якого тісно пов’язане з поверхневими водотоками. Води болотних відкладень прісні, гідрокарбонатно-кальцієві з високим вмістом органічних сполук для водопостачання непридатні. Тому горизонт немає практичного значення.
- Третій обрій ( aN 1-2 , E II , a vdP I , a,f,lg,gP II , e,vdP II -III ) поширений майже всюди, характеризується незакономірним зміною літологічних і фільтраційних особливостей водовмещающих порід площею і розрізі. Потужність комплексу складає в середньому 8,0-20,0 м. Глибина залягання статичного рівня води переважно становить 5,0-20,0 м. Води прісні, за хімічним складом магнієво-кальцієві гідрокарбонатні, досить часто забруднені нітратами, амонієм і нафтопродуктами.
- Четвертий обрій ( а 1-4 Р II-III ) має обмежене поширення вздовж долин великих річок в алювіальних відкладах терас. Водомісткі породи представлені різнозернистими пісками потужністю до 9,0 м. Верхня частина розрізу представлена суглинками потужністю 2,0-7,6 м. Водоносний обрій безнапірний. Глибина залягання рівня ґрунтових вод становить 1,0-14,5 м. Мінералізація ґрунтових вод, в основному, становить 0,46-1,0 г/дм 33 . Хімічний склад води – гідрокарбонатні кальцієві, магнієво-кальцієві; які широко використовуються для водопостачання шахтними колодязями та свердловинами.
- П’ятий горизонт ( K 1 sm-K 1-2 br ) поширений у частині Рокитнянського району (див . іс.1), де він залягає на глибинах 40-80 м на відкладеннях юри і корі вивітрювання кристалічних порід. Води прісні гідрокарбонатні кальцієво-магнієві. Режим горизонту не вивчали для водопостачання, тому він використовується рідко.
- Шостий горизонт ( P 2 kn-kv )широко поширений у північно-східній частині, глибина залягання від 10-30 до 70,0 м. Середня потужність горизонту становить 5-15 м. У покрівлі горизонту залягають водотривкі відкладення неогену, у підошві – кора вивітрювання кристалічних порід та відкладення крейдяної та юрської систем . Середня величина напору становить 10-20 м, досягаючи 30 м-коду.
Відклади представлені товщею мілководних морських зеленувато-сірих глауконіт- кварцових пісків київського та бучацького горизонту, які залягають на підстилаючих канівських відкладах. Води комплексу гідрокарбонатні кальцієві, рідше кальцієво-магнієві та кальцієво-натрієві, нейтральні, рідше слаболужні з жорсткістю від 2 до 6,2 мг- екв /дм 3 і сухим залишком до 1 г/дм 3 . Води прісні гідрокарбонатні кальцієво-магнієві, іноді забруднені сполуками заліза.
- Сьомий горизонт, присвячений тріщинуватій зоні в кристалічних породах докембрія ( AR-PR ) . Це поширений обрій, який залягає на глибині 1,0-230,0 м. Середня потужність водоносної тріщинуватої зони становить 40-60 м, величина напору змінюється від 1,0-15 м у долинах річок до 40-65 м на вододілах, глибина залягання рівня – від + 1,0 м до 76 м.
Водоносність тріщинуватих зон дуже нерівномірна. Хімічний склад води – гідрокарбонатні кальцієві та гідрокарбонатні кальцієво-магнієві. Загальна жорсткість змінюється від 2,7 до 6 мг- екв /дм 3 реакція нейтральна і слаболужна (рН – 6,8-7,5).
- Восьмий горизонт , присвячений відкладам юрської системи, представлений переважно пісками орельської почту ( J 2 or ) . Глибина залягання водоносного комплексу від 60 до 100 м. Води гідрокарбонатні кальцієві, рідко гідрокарбонатні хлоридно-кальцієво-натрієві. Рівень мінералізації становить 0,3-0,8 г/дм 3 а жорсткість – від 5,2 до 7,2 мг- екв /дм 3 . Реакція нейтральна та слаболужна. Якість води хороша. Живлення водоносний комплекс отримує за рахунок підтоку тріщинних вод фундаменту. Цей горизонт добре підходить для буріння свердловин (Київська область) .
Якщо вас цікавить буріння свердловин на воду , ви можете проконсультуватися зі співробітниками компанії Акваторія або ознайомитись із переліком послуг на сайті. Ми пропонуємо комплекс послуг « буріння свердловин на воду під ключ », що включає оцінку ділянки, вибір оптимального способу проведення бурильних робіт, облаштування свердловини та оформлення документації . Якщо ви замовите послуги буріння свердловин на воду – ціна вас приємно здивує.
Буріння свердловин під воду Київська область
- Баришівський
- Білоцерківський
- Богуславський
- Бориспільський
- Бородянський
- Броварський
- Васильківський
- Вишгородський
- Володарський
- Згуровський
- Іванківський
- Кагарлицький
- Києво-Святошинський
- Макарівський
- Миронівський
- Обухівський
- Переяслав-Хмельницький
- Поліський
- Рокитнянський
- Сквирський
- Ставищенський
- Таращанський
- Тетіївський
- Фастівський
- Яготинський
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.