Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння свердловин під воду в Переяслав-Хмельницькому та районі

Буріння свердловин під воду в Переяслав-Хмельницькому та районі
Буріння свердловин під воду в Переяслав-Хмельницькому та районі
контент-менеджер
грудня 13.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Переяслав-Хмельницький район знаходиться на сході Київської області. Переяслав-Хмельницький є адміністративним центром, але не входить до його складу. Основні населені пункти: Дівички, Дениси, Пологи-Вергуни, Помоклі, Лецьки. Досліджуваний район знаходиться в складі Придніпровської аллювиальної низовини. Середні абсолютні позначки поверхні на півночі - 92м, на сході - 103м, на півдні - близько 129м і на заході - 94м над рівнем моря. На заході район примикає до узбережжя Дніпра.

Дочетвертинний період представлений пісками і пісковиками бучацької серії (середній еоцен). Пісками, алевритами, глинами сумської серії (верхній палеоцен). В межах русла річки Дніпро під четвертинними відкладами залягають сереньо-юрські відклади ніжинської свити: глини, прошарки вапняків. Буріння свердловин в Переяслав-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі направлено на вивчення геологічної будови, з'ясування літологічних і гідрогеологічних особливостей.

pereyaslav2

Викопіювання з карти до четвертинних відкладень

Четвертинні відклади переважно сильно заболочені, заторфовані в межах Шевченківської улоговини, утвореної льодовиками і розмивами. Буріння свердловин на воду в Переяслав-Хмельницькому районі проводиться в складних умовах. Широко поширені алювіальні опади заплав, балок (піски, супіски, суглинки) потужністю до 24м. Озерно-болотні опади потужністю до 3м (суглинки, прошарки ,торфу.) Аллювиально-болотні опади заплав потужністю до 15м (торф з прошарками піску, суглинки, піски). Біогенні відклади (торфи) потужністю до 8м.

pereyaslav3

Викопіювання з карти четвертинних відкладень

Свердловина для води може буритися у всіх поширених водоносних горизонтах області. У четвертинних відкладах (глибина буріння до 30м) вода технічна. Полтавський горизонт на глибині до 50 м, вода середньої якості. Харківський горизонт на глибині до 70 м, вода середньої якості. Бучацького горизонт на глибині до 100 м, підвищений вміст заліза. Сеноманский горизонт на глибині 120-150 м, вода хорошої якості. Юрський горизонт на глибині 220-230 м, вода хорошої якості.

Облаштування свердловини на воду

Після закінчення буріння необхідно облаштувати свердловину. Ви можете замовити облаштування свердловини в Переяслав-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі в нашій фірмі. Самостійно займатися цим буде складно, потрібно підібрати і встановити спеціальне обладнання, яке забезпечує безперервну подачу води.

Відео огляд Переясловского району(посилання)

Кесон захищає свердловину від замерзання і забруднення води в ній. Він являє собою водонепроникну металеву бочку. Облаштування свердловини на воду включає в себе підготовку котловану для установки кессона. Її ширина повинна бути більше ширини котловану на 20-30см. Горловина кессона повинна бути вище поверхні землі на 15-20см. Це захищає свердловину від паводкових вод, рясних дощів. Також встановлюється насос для підкачки води, труби, муфта, трос, гідроакумулятор.

Скільки коштує пробурити свердловину?

На геоморфологічній  мапі район знаходиться на Яготинській слабо розчленованій рівнині ( моренною терасі Дніпра). Пробурити свердловину необхідно з урахуванням глибини залягання різних водоносних горизонтів, з урахуванням якості води.

У четвертинних відкладах зазвичай накопичується верховодка, вода в основному годиться для технічних потреб. Наступний горизонт, полтавський, теж мало захищений від забруднення. Але чим глибше буде буритися свердловина, тим більше ціна свердловини на воду. Хорошої якості вода починається з глибини 120м. Тому вартість свердловини в районі буде досить значна. Середньої якості вода починається з глибини 50 м. Для буріння на таких глибинах використовуються важкі бурові установки.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.