Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння свердловин для води в Броварском районі с облаштуванням

Буріння свердловин для води в Броварском районі с облаштуванням
Буріння свердловин для води в Броварском районі с облаштуванням
контент-менеджер
грудня 13.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Броварський район знаходиться в північно-східній частині Київської області. Бровари є адміністративним центром. Великі міста району: Велика Димерка, Гоголів, Калина, Пухівка, Русанов. Через північно-західну частину протікає р. Десна. Абсолютні позначки поверхні в межах Броварів - близько 133м, на півночі - 114м, на сході і на півдні - близько 105м над рівнем моря.

Буріння свердловин в Броварах і Броварському районі направлено на вивчення геологічної будови, розташування шарів відносно один одного. На карті дочетвертинних відкладів на території району в основному поширені середньо палеогенові відкладення київської світи, складені глинами, мергелем і в підошві - пісками.

brovary2

Викопіювання з карти дочетвертинних відкладів

Буріння свердловин на воду в Броварах і Броварському районах в  основному здійснюється у верхньо плейстоценових відкладеннях елювіально-делювіального генезису - лесовидні суглинки з прошарками пісків. У Броварах поширені алювіальні і льодовиково-паводкові відкладення третьої надзаплавної тераси - піски, суглинки. Також широко розвинені озерно-болотні відкладення.

brovary3

Викопіювання з геоморфологічної карти

Свердловина для води буриться в основному в дочетвертинних породах, тому що якість води в четвертинних відкладеннях дуже низька. Води полтавського горизонту знаходяться на глибині 14-40м, бучацького - 40-100м, сеноманського горизонту - 155-160м.

Облаштування свердловини в Броварах і Броварському районі необхідно для облаштування подачі води за допомогою укладання трубопроводів, підключення спеціального обладнання. Можливо тимчасове таке обладнання, або капітальне.

Облаштування свердловини на воду зазвичай починається з установки кесона. Для цього викопують котлован необхідного розміру, поміщають туди металеву конструкцію. Така конструкція допомагає свердловині не промерзати у зимові морози, захищає від засмічення різним сміттям. Крім цього встановлюється глибинний насос, гідроакумулятор.

Відео огляд Броварського району(посилання)

В геоморфологічному відношенні район знаходиться в межах безморенної тераси Дніпровської лесово-алювіальної підобласті. Згідно пробуреної в південній частині району свердловини зверху лежить приблизно десятиметровий шар елювіально-делювіальних і еолових відкладень. Вони залягають на 30-40 метровому алювіальних шарі третьої надзаплавної тераси. Всі ці дані необхідні, щоб запланувати і пробурити свердловину. Особливо важливо знати глибину водоносного горизонту, яким зацікавлені. 

Скільки коштує пробурити свердловину - це залежить від глибини залягання водоносного горизонту. Прості колодязі зазвичай пов'язані з четвертинними відкладеннями. У пастках з глинистих і суглинних порід накопичується «верховодка». Ця вода низької якості з маленьким дебітом і в основному використовується для господарських цілей.

Вода артезіанських свердловин пов'язана з дочетвертинного породами. Вода знаходиться під гідравлічним тиском через знаходження між двома водотривкими шарами. Ціна свердловини на воду залежить від глибини залягання водоносного горизонту, від міцності порід, які треба пробурити. У Броварському районі суміщені водоносні горизонти четвертинних відкладень і полтавської світи. Водоносні горизонти залягають на глибині 30-50м. Вода технічна.

Вартість свердловини в районі доволі висока в зв'язку з потужним шаром четвертинних відкладень. Немає водоносного горизонту в харківській світі. У бучацькій світі водоносний горизонт залягає на глибині 90м, вода з підвищеним вмістом заліза. Сеноманский горизонт знаходиться на глибині 120-150м, якість води хороша. Найглибший водоносний горизонт - це юрський. Залягає на глибині близько 300 м, якість води хороша.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.