Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння свердловин для води в Білій Церкві

Буріння свердловин для води в Білій Церкві
Буріння свердловин для води в Білій Церкві
контент-менеджер
грудня 27.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Білоцерківський район розташований на південний захід від столиці. Основний річкою є Рось з її притоками - Молочна, Коса і ін. Населені пункти: Макіївка, Узин, Фурси, Сухоліси, Озерна, Узин. Абсолютні позначки поверхні в межах 183-193м над рівнем моря.

В геоморфологічному відношенні район розташований на Пріроськой аллювиальной водно-льодовикової терасовою рівнині. Буріння свердловин в Білій Церкві та Білоцерківському районі здійснюється ,як в піщаних алювіальних відкладах, так в піщано-суглинистих відкладів льодовиків з включеннями гравію, валунів. В межах річкових долин потужність алювіальних пісків, супісків, суглинків до 8.5м. Іноді зустрічаються шари з торфом потужністю до 1.5м. Алювіальні і делювіально-еолові опади третьої надзаплавної тераси складені піском, легкими суглинками і супісками потужністю до 7.2м. Також поширені еолово-делювіальні і елювіально-делювіальні відклади - легкі суглинки з викопними грунтами, з прошарками супісків потужністю до 9-12м.

bila-tserkva-2

З карти четвертинних відкладень

На території району поширений найрізноманітніший комплекс до четвертинних порід. Буріння свердловин на воду в районі затруднено в зв'язку з широким розвитком докембрійських кристалічних і метаморфічних порід. В основному в них не розвинені водоносні горизонти (іноді тільки вода може просочуватися по системі тріщин). Також такі породи погано буряться. В іншій частині поширені неогенові і палеогенові відклади. На північний схід від Білої Церкви у вигляді острівців поширена среднеюрских Орільська свита - сірі, буро-сірі кварцові піски, різнозернисті з гравієм, глини, каоліни.

bila-tserkva-3

Викопіювання з карти до четвертинних відкладень

Палеогенові і неогенові відкладення розвинені на височинах. У пониженнях, долинах річок оголюються докембрійські граніти, метаморфічні і магматичні породи. Свердловина для води може буритися тільки в полтавському горизонті, але він поширений локально.

Облаштування свердловини на воду

На наступному етапі налагоджують подачу води в приміщення і на ділянку. Облаштування свердловини на воду включає установку кесона, прокладку труб, монтаж насоса, підключення додаткового обладнання.

Зазвичай під час буріння обсаджують стінки свердловини для захисту від обвалення і потрапляння грунтових вод. На дно свердловини опускають насос за допомогою троса. До насоса прикріплений кабель. Іноді встановлюють більш складне управління - реле автоматики, стабілізатор напруги. Для цього готують підвальне приміщення.

Відео огляд  Білоцерківського району(посилання)

В землі риється яма для кессона шириною більшою, ніж кесон на 20-30см. Вода зі свердловини надходить в гідроакумулятор, потім по трубах йде в котедж, в сад або в город.

Облаштування свердловини в Білій Церкві та Білоцерківському районі, Узині можна замовити в нашій компанії.

Скільки коштує пробурити свердловину?

Досліджуваний район є одним з дев'яти районів області, де практично немає покладів до четвертинних горизонтів через широко розвитку кристалічних порід Українського кристалічного масиву. За системою тріщинуватості таких порід може фільтрувати вода, але пробурити скважінув них дуже складно.

Але приблизно на половині площі території поширені породи неогену і палеогену, в яких теоретично можливе існування горизонту води. Але це вимагає додаткового геологічного, гідрогеологічного вивчення. Ціна свердловини на воду в таких випадках має враховувати додаткові витрати.

За попередніми дослідженням полтавський горизонт, що знаходиться на кордоні палеогену і неогену, оцінений як мало перспективний. Водоносний горизонт можна зустріти лише в окремих місцях.

Вартість свердловини в районі може бути попередньо розрахована інженером компанії.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.