Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Буріння свердловин і з облаштування в Кагарлику недорого

Буріння свердловин і з облаштування в Кагарлику недорого
Буріння свердловин і з облаштування в Кагарлику недорого
контент-менеджер
грудня 27.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Кагарлицький район розташований на південь від Києва на правобережжі Дніпра. Основні річки - Дніпро, Гороховатка. Зі сходу район примикає до Канівського водосховища. Населені пункти: Стайки, Слобода, Стави, Землянка, Бурти, Співаки, Ржищів. Абсолютні позначки поверхні в північній частині і на заході 182-185м над рівнем моря. На півдні опускаються до 147м і вздовж русла Дніпра в східній частині - близько 91м.

Район розташований на Канівській структурно-ерозійній височині з сильно розчленованим акумулятивно-ерозійним рельєфом. Буріння свердловин в Кагарлику і Кагарлицькому районі в основному виробляється в верхніх шарах по легенях, лесовиднихеолово-делювіальні верхнечетвертічного суглинках потужністю до 5.5м. Там, де русла річок, балки - поширені алювіальні піски, супіски, суглинки потужністю до 8.5м. Острівцями також розвинені елювіально-делювіальні опади потужністю до 4 м - суглинки і копалини ґрунти.

kagarlyk-2

З карти четвертинних відкладень

Буріння свердловин на воду в районі дочетвертинного породах проводиться у відкладеннях неогену і палеогену. Зверху вниз йдуть неогенові відкладення: товща червонувато-бурих глин з карбонатними стягненнями. Товща строкатих глин, глинистих пісків. Новопетрівська світа - піски, кварцові пісковики світло-сірі, кремово-сірі, буро-сірі, разнозерністие, глинисті, вуглисті. Палеоген представлений межигірською свитою - пісками сірими, зеленувато-сірими, разнозерністимі, вуглистими, глиною. Обухівської свитою - алевритами зеленувато-сірими і світло-зеленими, глинами тонкозапесоченнимі, прошарками пісковиків.

kagarlyk-3

Викопіювання з карти до четвертинних відкладень

Середня потужність четвертинних відкладень 25-30 м. Загальна потужність палеогенових і неогенових відкладень в середньому від 50 до 80-100 м. Потім відразу йдуть граніти кристалічного щита. Свердловина для води може буритися тільки в двох водоносних горизонтах, один з яких може зустрічатися, а може бути відсутнім.

Облаштування свердловини на воду

Після бурових робіт необхідно налагодити подачу води в будинок, на садову ділянку. Облаштування свердловини на воду складається з установки кесона, прокладки труб, підключення необхідного обладнання.

Для захисту стінок свердловини від обвалення і від попадання верхніх шарів води - свердловину обсаджують трубами. На дно опускається насос, до нього прикріплюється трос, кабель. Для більш складного управління на поверхні встановлюють реле автоматики, стабілізатор напруги.

Для установки кессона зазвичай риють яму, ширина якої більшою кессона на 20-30см. Для більш складної конструкції під кесон готується спеціальне підвальне приміщення. Зі свердловини вода по трубі витікає в гідроакумулятор, далі надходить в приміщення, на садову ділянку.

Відео огляд Кагарлицьго району(посилання)

У четвертинних відкладеннях немає водоносного горизонту. Перед тим як пробурити свердловину  необхідно ретельно вивчити наявні відомості по геології, гідрогеології, звіти по суміжних районів.

Полтавский горизонт поширений локально до глибини 40м. Ціна свердловини на воду розраховується попередньо, потім коригується залежно від результатів буріння. Немає водоносного горизонту також в харківській свиті. Водоносний горизонт є тільки в Бучацької свиті на глибині 80-110м, але вода з підвищеним вмістом заліза. Ще нижче йдуть гранітні породи кристалічного масиву.

Вартість свердловини в районі залежить від складності геологічних і гідрогеологічних умовах, фортеці пробурюють порід. Потужність, глибина залягання водоносного горизонту, параметри змінюються в просторі - тому існують геологічні ризики.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.